SIK KARŞILAŞILAN KOMBİ KULLANIM HATALARI 

Hepinizin de bildiği gibi soğuklar da iyice kendini hissettirmeye başladı ve böylesine soğuklarda en büyük ve en önemli görevi üstlenen tabii ki yine kombilerimiz oluyor. Kombilerimiz böylesine önemli bir görevi üstlenirken birtakım aksamaları da olmuyor değil. Daha önce de sizleri bu soğuk kış günlerinde mağdur etmemek için sebebini merak ettiğiniz aklınızdaki “kombim çalışıyor ama ısıtmıyor” sorununa yanıtlar bulduk sebeplerini ve çözüm önerilerini paylaştık. Dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz. 

Tabii ki dediğimiz gibi kombilerimizde bazı aksaklıklarla karşılaşabiliyoruz. Maalesef ki kombi arızalarındaki aksamalarda kombimizi sorumlu tutamadığımız zamanlar olabilmekte. Yani bazı zamanlar kombimizin arızalanmasına biz de sebep olabiliyoruz. Bunun sonucunda ise belki de fark etmeden hem yaşam kalitemizi düşürmüş oluyoruz hem de zaman içerisinde telafisi zor ve maliyeti yüksek arızalara sebep olabiliyoruz bu sebeple yetkili servislerden de yardım almanız sizin için faydalı olacaktır. Öncelikle kombilerin arızalanmasına sebep olabilecek etmenleri incelememizde fayda var. 

Kombi Arıza Nedenleri 

•Yıllık bakımın zamanının geçirilmesi 

Kombinizin soğuk kış günlerinizde aksamadan çalışmasını istiyorsanız yıllık bakımının yetkili servisler tarafından ve zamanında yapılmasında fayda var. 

• Dış etmenler ya da sık kullanıma bağlı olarak parçalarda oluşabilecek aşınmalar  

• Kurulumda yapılan hatalar 

• Kullanıcı kaynaklı hatalar 


Evet, şimdi ise az önce de belirtmiş olduğumuz kullanıcıdan kaynaklı hataları inceleyelim: 


Kullanıcı kaynaklı hatalar 

Bu tür hatalar genellikle kombi kullanım kılavuzunun eksik okunmasından kaynaklı hatalardır bu sebeple kullanım kılavuzlarının daha dikkatli incelenmesinde fayda var. Bu hatalar çoğu zaman bir defa resetleme ile hallolabilir ancak bazı durumlarda kalıcı arızalara da sebep olabilir. 


Gaz vanası kapalı iken kombinin açılması 

En sık karşılaşılan kullanıcı hatalarından birisi de gaz vanasının kapatılmasıdır. Böyle bir durumda kombi gerekli düzeltmeler yapılmadan tekrar devreye girmez. Bu tür durumlarda kullanma kılavuzlarından gerekli açıklamalar incelenmeli veya yetkili servis çağrı merkezlerinden bilgi alınması ona göre hareket etmek daha doğru olacaktır. Uzun süreli ayrılmalarda gaz vanasının kapatılması durumunda ise gaz vanasını mutlaka kombinizi çalıştırmadan önce açılmanız oldukça önemlidir. Aksi halde kombi büyük ihtimalle üzülerek söylemeliyiz ki arıza moduna geçecektir. 


Kombinin yaz/kış modunun doğru kullanılmıyor olması 

Kullanıcılar tarafından yapılan çok sık bir kullanım hatasıdır. Kombiniz yaz modunda ise tesisatı ısıtmayacaktır. 


Elektrik kesintileri ve voltaj dalgalanmaları 

Eğer elektriğiniz kesildiyse ve siz de kombinizin aç/kapa tuşunu açıkta bıraktıysanız bu da büyük bir sorun teşkil etmektedir. Elektrik tekrar devreye girdiğinde oluşabilecek voltaj dalgalanması sebebiyle kombinin arıza vermesine neden olabilir. Elektrik kesilmesi durumunda kombiyi kapalı konuma getirmek ve elektrik verildikten bir süre sonra tekrar açmak iyi bir önlemdir. 

Umarım sizlerle paylaştığımız bu bilgiler işinize yaramıştır bundan sonra daha dikkatli olmanız dileğiyle... 

 


Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

  • Kombi Servisi Garantili Hizmet
  • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
  • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet