SEYAHATE GİDERKEN KOMBİYİ AÇIK BIRAKMAK TEHLİKELİ MİDİR ?

Kış günlerinde evde ya da herhangi kapalı ortamda kombilerimiz sürekli açıktır genellikle Peki evden ayrıldığımızda da kombilerimizi kapatmalı mıyız yoksa açık mı kalmalı ? Kombiyi açık bırakmak tehlikeli mi ? Sorularınızı aşağıda sizler için cevaplamaya çalışacağız. Kış aylarında seyahate çıkarken kombi gaz vanasını açık bırakmalısınız bunun nedeni ise vananın donmaya karşı koruma özelliğini devre dışı bırakmaması içindir. Donmaya karşı bir tehlike olmadığı zamanlarda vanayı kapatabilirsiniz bunda bir sakınca yoktur. Kombiler herhangi bir seyahat durumunda kendini koruma özelliğinden dolayı ve arıza vermemesi için açık bırakılmalıdır. 

Kombilerde pompa blokaj koruması

Tesisat içerisinde suyun sürekli ısınıp soğumasıyla tortular oluşur. Bu tortular pompanın çalışmasına engel olur. Pompa blokaj koruması cihaz genellikle 23 saat çalışmadığı durumda pompanın sıkışmasını engellemek için 1 dakika kadar çalışmaktadır. Bu durum her 23 saatte bir tekrarlar. Bu yüzden seyahate giderken açık kalmalıdır. Kapalı bırakılan kombi bozulur diye kesin konuşamayız. Fakat pompa sıkışması olayı ile çokça karşılaşılır. Kombiyi gece yatarken kapatmalı mısınız ? Bu da çok karşılaştığımız bir soru. Sizler için kombiyi gece yatarken kapatmalı mıyız ? Sorusunu cevaplamaya çalışacağız. Soğuk kış aylarında kombiyi gece yatarken kapatmak yerine ayarını kısmanızı tavsiye ederiz. Çünkü kombiyi yeniden açtığınızda evi ısıtmak daha zor olacaktır.


Kullanılmayan Odalardaki Petek Vanalarını Açıp Kapatmalı Mıyız ?

Evinizde, işyerinizde ya da bulunduğunuz herhangi bir ortamda kullanmadığınız odanız bulunmakta ise petek vanalarını kapatmalı ve odanın kapısını da açık tutmamalısınız. Bazı kullanıcılarımız kombiyi kullanmak istemediğinde kombi panelinde bulunan açma kapama yerinden Kapatmak yerine direkt elektrik fişinden kapatmaktadır. Kombinin fişini çekmeniz önerdiğimiz bir durum değildir. Eğer fişten kapatırsanız elektrik gelmediği için pompa sıkışabilir. Soğuk havalarda kombinin donması mümkündür. Yani kombi fişi çekik olduğu için kendini koruma altına alamaz. Kombinizi kullanmak istemiyorsanız açma kapama panelinden kapatabilirsiniz.

Kombiniz ile ilgili herhangi bir soru ya da sorununuzda Üsküdar Hizmet Bölgesi; Üsküdar Merkez , Acıbadem , Altunizade , Ayazma , Bahçelievler , Barbaros , Beylerbeyi , Bulgurlu , Burhaniye , Çamlıca , Çengelköy , Çiçekçi , Doğancılar , Emek , Emniyet , Ferah , Fıstıkağacı , Gülfem Hatun , Güzeltepe , İcadiye , İhsaniye , Kandilli , Kısıklı , Küçüksu , Kuleli , Küplüce , Kuzguncuk , Libadiye , Murat Reis , Nakkaştepe , Pazarbaşı , Selimiye , Sultantepe , Vaniköy , Yavuztürk , Zeynep Kamil bize ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere "seyahate giderken kombiyi kapatmalı mıyız ?" Sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Umarım faydalı olabilmişizdir.


Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

  • Kombi Servisi Garantili Hizmet
  • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
  • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet