KOMBİ AŞIRI ISINMA SORUNU

Kombinizden memnun musunuz?

Kombininizden bugüne kadar memnunsanız fakat kombinizde biz arıza olduğunu mu fark ettiniz?

Eğer bu arıza kombinizin aşırı ısınması ise bu yazı tam size göre. Sizler için bu probleme sebep olabilecek etkenleri ve çözüm yollarını paylaşacağız.


Kombi aşırı ısınma sorunu aslında sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Kombi suyu yahut petekleri ısıtmak amacı ile enerji harcayacaktır. Bu enerji akışı sırasında da kombinin parçaları da ısınacaktır. Eğer kombinizi oldukça uzun bir süredir kullanıyorsanız kombinin bazı parçaları deforme olmuş olabilir. Kombiniz bazı durumlarda hata kodu veriyor olabilir böyle bir durumda uzman servislerden yardım almalısınız. En önemli faktörlerden biri kombinizin bakımının düzenli bir şekilde uzmanlar tarafından yapılmasıdır kombi bakımının düzenli aralıklarda yapılması gerekmektedir. Kaliteli bir kombi bakımı yaptırmak için;  

Ümraniye Hizmet Bölgemiz olan Ümraniye Merkez , Adem Yavuz , Altınşehir , Armağanevler , Aşağı Dudullu , Atakent , Cemil , Çakmak , Çamlık , Dumlupınar , Elmalıkent , Esenevler , Esenkent , Esenşehir , Fatih Sultan Mehmet , Hekimbaşı , Huzur , Ihlamurkuyu , İnkilap , İstiklal , Kazımkarabekir , Madenler , Mehmet Akif , Namık Kemal , Necip Fazıl , Parseller , Saray , Site , Şerifali , Tantavi , Tatlısu , Tepeüstü , Topağacı , Yamanevler , Yukarı Dudullu mahallelerimizde bulunan servisimizle iletişime geçebilirsiniz.


Kombinin aşırı ısınmasına ne sebep olmuş olabilir?

  • Pompa arızalı olabilir:

Kombinin önemli bir parçası olan pompanın arıza sinyali vermesi durumunda aşırı ısınma problemiyle karşılaşabiliriz. Bu durumda pompa ile uzman servisin ilgilenip teşhis koyması gerekmektedir.

  • Ana eşanjör arızalı olabilir:

Kombide bu parçanın kireçlenmesi veya hasarlanması da kombinizde aşırı ısınmaya sebep olmuş olabilir.

  • Üç yollu vana arızalanması:

Üç yollu vananın amacı kombide sıcak su ve radyatörü ayırmaktır. Konum değiştiremediğinde ya da arada kaldığında da aşırı ısınmaya sebep olabilir.

  • Kalorifer filtresi tıkalı olabilir:

Eğer ki filtre tıkandıysa veya uzun zamandır bakım yapılmıyorsa bu sorunların yaşanması mümkündür. Filtrenin temizlenmesi ile sorun çözülür.

  • Kombi kalorifer konumunda iken petek vanasının kapalı olması

En az 3 petek kullanılması durumunda kombi kalorifer durumuna alınmalıdır. Petek vanası kapalı ise de ısı peteklere giremez, sıkışır o da kombide aşırı ısınmaya sebep olur.

Umarım bugünkü “Kombide aşırı ısınma sorunu” adlı yazımızla sizlere yardımcı olabilmişizdir.Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

  • Kombi Servisi Garantili Hizmet
  • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
  • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet