ECA KOMBİ ARIZA KODLARI

 Kombilerimiz bazen sebebini anlayamadığımız bir sebepten ötürü çalışmasında aksaklık gösteriyor ve bazen de hata veriyor. Bunlara arıza kodları diyoruz bu arıza kodları ekranınızda belirdiği anlarda çoğu durumda uzman yardımı almanız gerekecektir ve böyle bir sorunla karşılaşırsanız hizmet bölgelerimizden biri olan Beykoz Hizmet Bölgemiz; Beykoz Merkez , Acarkent , Acarlar , Anadolu Hisarı , Anadolu Kavağı , Baklacı , Beykoz , Çamlıbahçe , Çavuşbaşı , Çengeldere , Çiftlik , Çiğdem , Çubuklu , Fatih , Göktürk, Göztepe , Gümüşsuyu , İncirköy , Kanlıca , Kavacık Semti-Mahallesi nden size yakın olan uzman servislerimizden yardım alabilirsiniz.

ECA Eurostar Kombi Arıza Kodları

A3 Arıza Kodu: Atık Gaz Sensöründe Kesinti Sorunu.Ne yazık ki Bu arıza koduyla karşılaştığınız zaman sizin cihaza bir müdahale yapmanız mümkün değildir. Atık gaz sensöründe sorun olduğunu belirten arıza durumudur.Uzman servisimizden yardım alabilirsiniz

A4 Arıza Kodu: Atık Gazın Çıkma Sorunu.Bu hata kodunda ise atık gaz tahliye edilemiyor anlamına gelmektedir.. Atık gaz sisteminde arıza vardır. Baca ek yerlerini kontrol etmenizde fayda vardır.. Çıkmış olan varsa yerine takın.Arıza devam eder ise sorunun kesin çözümü için uzman servise ulaşmalısınız.

A7 Arıza Kodu: Kullanım suyu sensör arızası.

Bu Arıza koduyla karşılaştığınız zaman sıcak su alamazsınız. Sıcak su sensörü arızalanmış yada sensör kablolarında problem olabilir. Uzman Servis yardımı alınız.

AC Arıza Kodu: Dış Hava Sensörü Sorunu.

Bir nevi dış hava sensör sorunu diyebiliriz. Kesin çözüm için uzman servisi aramalısınız.

Ad Arıza Kodu: ZE Tip Cihazda Boyler Sensör Sorunu.

Bu soruna kullanıcı olarak müdahale edemezsiniz uzman servisle iletişim kurmalısınız.

B1 Arıza Kodu: Kod Anahtar Arızası.

Bu arıza kodu ile karşılaşınca cihaza müdahale etmeden Eca Kombi Servisi ile görüşmelisiniz. Kod anahtar bağlantılarında sorun olabilir.

C1 Arıza Kodu: Prosestat Kontak Hatası.Eca kombi ekranında C1 arıza kodu görüldüğü zaman uzman servis çağırmadan neler yapılabilir?

Eca kombi ekranında C1 arıza kodu görüldüğü zaman kombi çalışmaz.

Eca kombi ekranında C1 arıza kodu çıktığı zaman kullanıcı olarak baca ek yerlerini kontrol edin çıkmış olan baca varsa yerine takın. Resetleme işlemini yapın.

Arıza devam ederse mutlaka işinin ehli kombi uzman servis ekibinden yardım alın.

Anakart, prosestat, fan motoru arızalı veya kablolarında kopmalar olabilir.

C4 Arıza Kodu: Prosestat Kontağı Açmıyor.

Eurostar kombide prosestatın (hava akış anahtarı) kontağı açmadığını belirtir. Bir aksaklık söz konusudur. Bu nedenle de kullanıcı olarak direk servisi arayarak yardım istemelisiniz. Prosestatın yanı sıra sorun elektronik kart veya fanda da olabilir.

C6 Arıza Kodu: Prosestat Kontağı Açık Kalıyor.

Eca kombide prosestat kontağı açık kaldığı sürece bu hata kodu ekranda görülür. Sorun prosestat veya elektronik kart ile alakalı olabilir. Uzman Servis yardımı almalısınız.

CC Arıza Kodu: Dış Hava Sensöründe Kesinti Sorunu.

D1 Arıza Kodu: Geri Bildirim Arızası.

Servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında düzelme olmuyor ise mutlaka uzman servis yardımı almalısınız.

E0 Arızası Kodu: Elektronik kartta Dahili Sorun.

Bu arıza kodu ekranda göründüğü zaman elektronik kart sorunu yaşanıyor olduğu anlamına gelir. Anakart tamir edilmesi veya yenilenmesi yani değişmesi gerekebilir.

E2 Arıza Kodu: Kalorifer Gidiş Suyu Sensörü Arızası.

Eca kombinin kalorifer tesisatına bağlı sensörde kesinti ya da kısa devre problemi olduğunu belirten arıza kodudur. Böyle bir durumda parça değişimi yapılması gerekebilir. Çözüm için uzman servis arayabilirsiniz.

E9 Arıza Kodu: Aşırı Isınma Sorunu.

Cihazda aşırı ısınma meydana gelip ısı termostatı yani limit sensörünün attığını belirten arıza kodu.

Bu sorunda önce su basıncını kontrol edin. Basınç düşük ise sisteme su basın, petek vanalarına bakın, kapalı durumda ise açın.Cihazı sıfırlayın. Bu uygulamadan sonra yine de sorun düzelmezse uzman servis yardımı alın.

Bu durumda; üç yollu vana konum değiştiriyor, çalışma sırasında ortada kalıyor, kalorifer filtresi tıkanmış, tesisat tıkanmış, pompa sıkışmış, ana eşanjör tıkanmış veya kireçlenmiş olabilir. Uzman Servise ulaşmalısınız.

EA Arıza Kodu: Ateşleme Problemi.

Bu arıza ile karşılaştığınız zaman yapmanız gereken daire gaz vanalarını kontrol etmeniz olacak. Çünkü dairenizde gaz yoksa bu sorun yaşanması mümkündür.

Konutunuzda gaz var ve Eurostar model kombinize gaz geliyor ise bu durumda birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız.

Dairenizde gaz var ve hala sorun devam ediyor ise servis aramalısınız. Çünkü elektronik kart, iyonizasyon-ateşleme elektrodu, gaz valfi bu parçaların birinde arıza olabilir. Hangi parçada sorun olduğunu uzman servis ekibi bulabilir.

F7 Arıza Kodu: Yanlış İyonizasyon Sinyali Sorunu.

Eurostar kombide yanlış iyonizasyon sinyali olarak bilinen arıza durumunda önce cihaza reset atmalısınız.

3 resetleme sonrasında sonuç değişmezse servis talep etmelisiniz. İyonizasyon elektrodunda sorun olabilir, gaz valfi arızalı olabilir veya sorun elektronik kart ile alakalı olabilir.

FA Arıza Kodu: Regülasyon Kapatmasından Sonra Iyonizasyon Akımının Devam Etmesi Sorunu

Bu durumda birkaç kez resetleme uygulamasına yapmanıza karşın sorunda düzelme olmaz ve arıza devam eder ise iyonizasyon problemi olabilirsiniz.

Gaz valfi kapanmadığında, iyonizasyon elektrodunda sorun olduğunda yada elektronik kart arızası olabilir. Sorunun kesin çözümü için uzman servis yardımı almalısınız..

Eğer eurostar kombi düşük su basınç arızası verirse su basıncını 1 ile 2 bar arasına gelene kadar kombiye su basmalısınız.

E.C.A. Proteus Kombi Arıza, Hata Kodları

Sayın kombi kullanıcıları bu makalemizde Eca proteus marka kombi arıza kodları ve çözümleri nelerdir? Bunun hakkında kısaca bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Eca Proteus model kombinizde bulunan dört ışık aynı anda yanıyorsa anakart arızası demektir kombinizi resetlersiniz arıza devam ederse yapılacak şey uzman kombi servisi çağırmanız olacak.

Kombi de sadece L4 yanıyorsa yani soldan ikinci ışık kombiniz de gaz problemi var demektir sırasıyla sayaç vanasını ve kombi vanasını kontrol ediniz kombiyi resetleyin arıza tekrar ederse muhtemelen kombi gaz valfi arızalı olabilir uzman servisle iletişime geçin.

Proteus kombi de L3 hızlı yanıp sönüyor L4 ise sabit yanıyorsa eğer kombinizi resetleyin arıza tekrarlarsa kombi tamircisi çağırın.

Eca proteus kombide L4 sabit yanıyor L6 ise hızlı yanıp sönüyor bu durumda kullanım suyu sensör arızası var demektir uzman servis çağırmalısınız.

proteus kombide L4 hızlı yanıp sönerse kombi aşırı ısınmadan dolayı kilitlenmiş demektir resetleyin arıza devam ederse pompa sorunu yada peteklerin kirlenmiş olması veya kombi üç yollu vana grubunda takılma olabilir uzman servise müracaat ediniz.

L4 sabit yanıyor L7 hızlı yanıp sönüyor muhtemelen hava akış sensörü ,fan arızası, yana kombi anakart arızası resetleyin aynı arıza devam ederse servis çağırın.

L4 sabit yanıyor L6 ve L7 hızlı yanıp sönerse kombi su basıncını kontrol edin muhtemelen kombideki su bitmiş olabilir su basıncını 1.5 bar seviyesine dolunca arıza kendiliğinde geçer.

L3, L6, L7 hızlı yanıp sönmesi ve L4 sabit yanarsa kart arızası olabilir kombi yi resetleyin arıza devam ederse servis çağırınız.

E.C.A. Confeo Plus Kombi Arıza, Hata Kodları ve Çözümleri

Eca Confeo Plus kombi arızalandığında neler yapılabilir? Bunlar için çözüm önerilerimiz olacak.

Fan/Hava basınç anahtarı uyarısı 24

Confeo plus kombi 24 arızası veriyorsa (Fan/Hava basınç anahtarı uyarısı) kombi bacasını kontrol edin. Resetleyip tekrar çalıştırın. Kombi 24 uyarısı vermeye devam ederse servisi arayın. Kombi fan motoru, prosestat yada anakart arızası olabilir

Alev sinyali yok uyarısı 4

Kombi eğer 4 arızası veriyorsa gaz vanalarını kontrol edip e.c.a. kombinizi resetleyin ateşlemeyi devam ettirin bu deneme sonuç vermezse servisimizi arayın büyük ihtimalle gaz yollarında arıza olabilir.

Kalorifer devresi gidiş suyu sensörü(NTC)arızası 12

12 KD gidiş suyu sensörü(NTC)arızası büyük olasılıkla kalorifer sensörü arızalanmış demektir çözümü için uzman servis çağırınız.

SKS sensörü (NTC) arızası 14

14 Kullanım suyu sensör arızası muhtemelen sıcak su sensörü arızalanmış uzman servis çağırınız.

Aşırı sıcaklık kilitlenmesi 7

Aşırı Sıcaklık Uyarısıdır Ekranda bu hata kodu yer aldığında; Confeo Plus model kombi aşırı ısınma durumu söz konusu olduğu için uyarı vermektedir. Bu durumda kalorifer konumunda çalışan cihazlarda kalorifer vanaları kontrol edilmeli, kapalı ise açılmalıdır.

Su basıncı düşük ise su basılmalı, daha sonrasında cihaz reset edilmelidir. Uygulamalardan sonra sorun düzelmezse uzman servis yardımı alınmalıdır.

Alev kaybı uyarısı 5

Bu hata kodu Confeo Plus kombi ekranında yer aldı ise cihaz çalışır durumda iken brülörde alev kaybı yaşanıyor. Bu durumda cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Reset uygulamasından sonra sorun hala devam ediyor servis yardımı istemeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olabilmektedir.

Aşırı sıcaklık uyarısı 6

Bu durumda kalorifer devresi su sıcaklığının 105° C nin üstüne çıktığını anlayabiliriz. Bu durumda önce kalorifer vanalarını kontrol edin. En az 3 kalorifer vanası açık olmalıdır. Ardından kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında da sonuç alamıyorsanız servis yardımı gerekir. Kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir. Uzman Servisi aramalısınız.

Güç kaynağı hatası 32

Bu arıza kodunda şebeke voltajının 160 V un altında olduğunu gösterir. Olması gereken değer 220V civarıdır. Bu durumda bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz Bir süre bekledikten sonra düzelme olmadı ise kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunamazsınız. Muhtemelen düşük voltaj sebebi ile elektronik kart hasar görmüş veya yanmıştır. Elektronik karta müdahale edildiğinde sorun düzelecektir. Yalnız sorunun tekrar etmemesi için kombi regülatörü kullanmanız şarttır.

Kalorifer düşük su basınç uyarısı 40

Bu durumda cihazın su basıncını kontrol edin muhtemelen 1 barın altıda olabilir. Bu sebeple de verim alabilmek adına su değerini normale yani 1,5 bar seviyesine getirmeniz yani cihaza su basmanız gerekmektedir. Confeo Plus kombide doldurma musluğu sol alt tarafta mavi renktedir. Sola çevirdiğiniz zaman açılır, açıldığında su sesi gelir ve su basımı başlar. Ekrandaki 40 arıza kodu silinene kadar su basmaya devam edin. Silindiği zaman ekranda derece belirir. Doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Su basınç değerini görüntülemek için ekranın hemen üst kısmında yer alan ufak düğmeye basın. Ekranda basınç değeri görüntülenecektir. İşlem sonrası düzelme olmaz ise resetleme uygulaması yapmalısınız. Uzman Servisi arayabilirsiniz.

Gaz valfi devresi arızası VI/V2 20

Böyle bir durumda kullanıcı olarak yapmanız gereken tek uygulama resetlemedir. Resetleme uygulaması sonrasında sorun düzelmiyor ise cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka alanında uzman  Servisi aramalısınız.

Eca Proteus Plus Blue Kombi Arıza, Hata Kodları

F1 Arıza Kodu Aşırı Isınma Kilitlenmesi

Bu arıza kodu ekranda göründüğü zaman kalorifer devresi su sıcaklığı 100°C üzerinde demektir. Aşırı ısı limit termostatı devreye girmiş.

Yapılması gereken öncelikle kombi altındaki vanalara bakın vanakar kapalı ise açın. Sonra petek vanalarına bakın kapalı ise kapalı ise kalorifer vanalarını açın. Arıza devam ederse cihazı açma kapama düğmesinden kapatıp biraz bekledikten sonra tekrar açın. Arızada düzelme olmadıysa devirdaim pompası, ana eşanjör, üç yollu vanada sorun olabilir. Uzman Servisi aramalısınız.

F2 Arıza Kodu Sıcak Su Sensörü Arızası

Bu arıza kodu ekranda görüldüğünde kombiden sıcak su alamazsınız. Sıcak su sensöründe sorun olabilir, sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir. Arızanın kesin çözümü için uzman servisi arayın.

F3 Arıza Kodu Kalorifer Sensörü Arızası

Bu arıza kodunu gördüğünüzde muhtemelen kaloriferlerin ısınmaz. Arızanın giderilmesi için uzman servis yardımı almanızı öneriyoruz.

F4 Arıza Kodu Alev Yok Arızası

Cihazın ateşleme yapmadığı anlamına gelir.

Öncelikle gaz giriş vanalarına bakarak açık olup olmadığına bakmalısınız. Vanalar açık kombinize gaz geliyor ise açma-kapama düğmesine basarak cihazı kapatın birkaç saniye bekledikten sonra yeniden açın. Sorunun devam ediyorsa sırasıyla anakart dahil olmak üzere gaz valfi veya elektrotlarda sorun olabilir. Arızanın kesin tespiti için uzman servisi aramalısınız.

F5 Arıza Kodu Hava Basınç Sensörü Arızası

Bu arıza kodunu ekranda gördüğünüzde kombiyi resetleyin düzelme olmazsa servisi arayın. Dışarı çıkan atık gaz boruları yerinden çıkmış yada gereğinden fazla uzun olabilir. Zamanla fan, prosestat ya da anakartta arıza meydana gelmiş olabilir.

F6 Arıza Kodu Dış Hava Sensör Arızası

Her kombide olmayan bir parçadır. Görevi dışarıdaki sıcaklığa bağlı olarak kombiyi çalıştırmak. Bu arıza koduyla karşılaştığınızda cihaza müdahale etmeden uzman Servisi arayın. Dış hava sensörü olan kombilerde; sensör ile birlikte bağlantılarda da sorun olabilmektedir. Dış hava sensörü olmayan kombilerde ise muhtemel sebep elektrik aksamında olabilmektedir.

F7 Arıza Kodu Düşük Su Basıncı Arızası

Bu arıza kodunu ekranda gördüğünüzde büyük ihtimalle kombideki kalorifer suyu eksilmiş demektir. Kombi altındaki dolum musluğunu kullanarak kombi su basınç seviyesini 1,5 bar seviyesine getirin. Sonra dolum musluğunu mutlaka kapatın büyük olasılıkla arıza kodu ekranda gidecektir. Su basıncı 1,5 bar seviyesinde olduğu halde arıza kodu ekrandan gitmediyse servisi aramalısınız. Su basınç sensörü arızalı olabilir yada kablolar yerinden çıkmıştır.

Eca Scot Kombi Hata, Arıza Kodları

Kombi ekranında görünen Ap uyarısı ne anlama geliyor?

Genellikle yoğuşmalı kombiler ilk açılış yapıldığında AP yazısı ekranda görülür. Ap uyarısı aslında bir arıza kodu değildir. Kombi ilk çalışma esnasında kendini test eder. Bu test süresi biraz uzun olduğu için arıza kodu olarak algılanabilir. AP yazısı bir süre sonra kendiliğinden kaybolur ve kombi ekranında normal değerler görülmeye başlar.

ER 03 Arıza Kodu: Baca gazı ısısının yükselmesi.

Baca gazı ısısının yükseldiği anlamına gelir (yani 105°C üzerinde olduğunda), baca çekişinde sorun olduğunda, su akışı sağlanmadığında bu arıza kodu ekranda görülür. Er03 hata kodu ekranda göründüğü zaman su basıncını kontrol edin su basıncını 1,lacak şekilde kombiye su ilavesi yapın. Kombi tesisat vanalarını ve petek vanalarını kontrol edin, kapalı ise açık konumuna getirin. Bu uygulamalardan sonra sonuç değişmiyorsa eğer mutlaka uzman servisi arayın.

ER 04 Arıza Kodu: Donma problemi.

Kalorifer tesisatındaki suyun sıcaklık derecesinin 1°C nin altına düştüğünü belirtmektedir. Bu durumda cihaz kendini emniyete alır ve çalışmaz. Su sıcaklığı normal değere gelene kadar sistem çalışmaz. Normal değere geldiğinde ise sorun düzelecektir. Düzelme olmaz takdirde anında uzman servisi arayın.

ER 05 Arıza Kodu: Sensör konum arızası.

Kalorifer giriş sıcaklığı çıkış sıcaklığından yüksek ise bu arıza kodu ekranda görülür. Kombi bu durumda bloke olur. Arızanın kesin çözümü için uzman servisi arayın.

ER 07 Arıza Kodu: Aşırı ısınma ikazı.

Kalorifer tesisatındaki su sıcaklığının 95°C üstüne çıktığını belirtir. Sistem bu durumda ER 07 arızası verir. Kalorifer vanalarının kontrol edin. Kombiyi resetleyin arıza devam ederse uzman servis yardımı alın.

ER 08/ER 09 Arıza Kodu: Aşırı ısınma kilitlenmesi.

Kalorifer devresi su sıcaklığı 105°C üzerine çıktı ise aşırı sıcaklık kilitlenmesi yaşanır ve cihaz bloke olur. Önce kombi su basıncını kontrol edin 1,5 bar seviyesinde olacak. Sonrasında kalorifer vanaları ve tesisat vanaları kontrol edilmeli vanalar açık konumunda olmalı. Son olarak servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulanmalıdır. Arıza yine devam ediyorsa; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör kireçlenmeden tıkanmış olabilir, pislik tutucu filtre tıkanmış olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyor veya ortada bir yerde kalıyor olabilir, kalorifer tesisatı tıkanmış olabilir. Arızanın kesin çözümü için uzman servisi çağırmalısınız..

ER 11 Arıza Kodu: Yanlış alev sinyali.

Kombinin gaz valfi kapalı olduğu halde alevin devam ettiğini belirtir. Bu arıza kodu görüldüğünde cihazı birkaç defa resetleyin. Resetleme işleminden sonra arızada düzelme olmaz ise uzman servisi arayınız.

ER 12/ER 14/ER 16 Arıza Kodu: Yanma sırasında alev kaybı yaşanıyor.

Kombinin çalışması sırasında alev kaybı yaşandığını belirten arıza kodu. Bu durumun birçok sebebi olabilir. Cihaza servis öncesi birkaç reset uygulaması yapmalısınız. Arızada düzelme olmazsa uzman servisi aramalısınız.

ER 13 Arıza Kodu: Alev sinyali yok.

2 ateşleme denemesi sonrasında yanma olmadığını belirtir. Kombiye gaz gelmediğinden bu arıza kodu ekranda görülür. Bu durumda dairede gaz var mı kontrol edilmelidir. Gaz vanaları kapalı şekilde ise açık konuma çevrilmelidir. Gaz vanaları açık konumda olduktan sonra kombiyi resetleyin. Yine de bir düzelme olmaz ise bu durumda; elektronik kart, gaz valfi ya da ateşleme-iyonizasyon elektrodlarında arıza meydana gelmiş olabilir. Kesin çözüm için uzman servisi arayın

ER 15 Arıza Kodu: Alev oluşumu yok.

2 ateşleme denemesi sonrasında alevin algılanmadığını belirtir. İyonizasyon arızası olarak adlandırılır. Bu arıza durumunda servis öncesi resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrasında düzelme olmazsa eğer; gaz valfinde, elektronik anakartta ya da iyonizasyon elektrodunda problem olabilir.Uzman Servisi çağırmalısınız.

ER 17 Arıza Kodu: Gaz valfi devresi arızası.

Brülörün çalışmasından sonra gaz valfinin kapalı olmasına karşın alevin hala algılandığını belirtir. Kullanıcı olarak uzman servisi çağırmalısınız.

ER 18 Arıza Kodu: Gaz valfi akım arızası.

Gaz valfine gönderilen akım eğer tolerans dışında ise bu sorun yaşanır. Resetleme işleminden sonra düzelme olmazsa uzman servisi arayın.

ER 19/ ER 20 Arıza Kodu: Fan devir hızı arızası.

Fan hızı çalışma limitlerine beklenen sürede ulaşılmadığında veya limitlerin dışına çıktığında bu arıza kodu ekranda görülür. Fan arızası olabilir. Tespit ve onarım için uzman servisi aramalısınız.

ER 21 Arıza Kodu: Düşük su basınç arızası.

Kalorifer sistemindeki su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodu. Sistem su basıncı muhtemelen 0,8 barın altındadır. Kombinin altında bulunan dolum musluğunu açarak tesisata 1,5 bar kadar su basmalısınız. Uygulamayı yaptığınızda sorununuz düzelecektir. Arızanın devam etmesi halinde uzman servisi aramalısınız

ER 22 Arıza Kodu: Yüksek su basınç arızası.

Kalorifer devresi su basıncının yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza kodunda yüksek olan su basıncını düşürmek için peteklerin birinden su almalısınız. Basıncı bu şekilde 1,5 bar seviyesine geldiğinde arıza düzelecektir. İşlemi bu şekilde sonlandırabilirsiniz. Arıza tekrarladığında uzman servisi aramalısınız dolum musluğu yada plaka eşanjörde sorun olabilir

ER 23 Arıza Kodu: Kalorifer gidiş suyu sensör arızası.

Kalorifer gidiş suyu sensöründe arıza meydana geldiğini belirten bir uyarı kodudur. Sensörün değişimi için servisi aramalısınız.

ER 24 Arıza Kodu: Kalorifer dönüş suyu sensör arızası.

Bu durum ise kalorifer devresi dönüş suyu sensörünün arızalı olduğunu belirtmekte olan bir hata kodudur. Sensörün değişimi için uzman servisi aramalısınız.

ER 25 Arıza Kodu: Baca gazı sensör arızası.

Baca gazı sensörü arızalanmış olabilir. Arızanın kesin çözümü için uzman servisi arayın.

ER 26 Arıza Kodu: Boyler sensör arızası.

Boylerin sensörünün arızaya geçtiğini belirtmekte olan bir hata durumdur. Bu durumda sensör kabloları kopmuş olabilir, bağlantı yerinden çıkmış veya kablolar birbirine temas ediyor olabilir. Uzman Servisi arayarak yardım almanız gerekir.

ER 27 Arıza Kodu: Dış hava sensörü arızası.

Dış hava sensöründe arıza olduğunda ekranda görülür. Dış hava sensör her kombide bulunan bulunmaz. Dış hava sensörü olmayan kombilerde bu sorun yaşanırsa anakar arızası olabilir. Arızanın kesin çözümü için uzman servisi çağırın.

ER 28 Arıza Kodu:Su basınç anahtarı sorunu.

Su basınç anahtarı kalorifer tesisatındaki suyu ölçmeye yarar. Arıza meydana geldiğinde net olarak ölçüm yapamaz. Bağlantılarda sorun olabilir ya da su basınç anahtarında problem olabilir. Uzman Servisi çağırın.

ER 40 Arıza Kodu: Akış gradyanı sorunu.

Su sıcaklığı artış hızı eğer parametre ayarlarının üstünde ise bu sorun yaşanır. Resetleme yapın. Resetleme işlemi sonuç vermezse uzman servisi çağırın.

ER 41 Arıza Kodu: Kalorifer Gidiş ve dönüş sıcaklık fark sorunu.

Kalorifer devresi gidiş ve dönüş arasındaki sıcaklık farkı parametre değerlerinden farklı ise bu arıza meydana gelir. Uzman Servisi çağırmalısınız.

ER 61 Arıza Kodu: İyon kontrol sapması arızası.

İyonun kontrolden çıktığını belirten bir arıza kodudur. Resetleme sonrası arıza devam ederse uzman servisi çağırın.

ER 62 Arıza Kodu: Scott actuators arızası.

Kombide sistematik bir sorun oluştuğunu belirtmektedir. Resetleme sonrasında arıza devam ederse uzman servisi çağırın.

ER 62 Arıza Kodu: Scot sistem arızası.

Kombiyi resetleyin. Arızanın devamı halinde uzman servisi çağırın.

ER 64/ER 65/ER 66/ER 74 Arıza Kodu: Kalibrasyon hatasıdır.

Bu durumda cihazınız kilitlenir. Kombiye reset atınız. Arızanın devamı halinde uzman servis çağırmalısınız.

ER 67 Arıza Kodu: Geçersiz iyon bazı sorunu.

Kombi servisi çağırmadan resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arıza devam ederse uzman servisi aramalı yardım almalısınız.

ER 30/ER 31 Arıza Kodu: CkC parametre arızası.

Öncelikle cihaza birkaç resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında sonuç değişmiyorsa veya arıza devam ediyorsa uzman Servisinden yardımı alın.

ER 32 Arıza Kodu: Elektrik şebekesi düşük voltaj arızası.

Elektrik voltajının 170 wat ile 255 Watt aralığı dışında ise bu arıza kodu görülür. Dairenizin elektrik voltajını kontrol ettirin. Kombi regülatörü taktırarak bu şikayetinize kesin çözüm bulabilirsiniz.

ER 36 Arıza Kodu: EK üretim arızası.

Ek üretim sorunu oluştuğunu belirten bir hata durumudur. Bu durumda cihazınız çalışmaz. Resetleyin arıza devam ederse uzman servis yardımı alın.

ER 95 Arıza Kodu: Programlama modu.

Sistemin programlama moduna geçtiği anlamına gelir. Bu gibi durumlarda önce resetleme yapın. Resetleme sonrasında arıza devam ederse uzman servisi arayın.

ER 96 Arıza Kodu: Reset denetim arızası.

Kombiye birçok defa resetleme uygulandığında görülür. Kombiyi kapatıp bir süre bekledikten sonra çalıştırın.

ER 97 Arıza Kodu: Bilinmeyen arıza.

Resetleme sonrası arıza devam ediyorsa E.C.A servisinden yardım alın.

ER 88/ER 98/ ER 99 Arıza Kodu: Diğer scot arızaları.

Bu arıza kodunun birçok sebebi olabilir. Kombiyi resetlemeyi deneyiniz. Resetlemeden sonra düzelme olmaz ise uzman servisi arayarak yardım alın.

ER 34 Arıza Kodu: BCC uygun değil.

Bu durum Boiler Chip Card’ın uyumlu olmadığı yada yanlış takıldığı anlamına gelir. Kesin çözüm için uzman servisi arayın.

ER 35 Arıza Kodu: BCC takılı değil.

Boiler Chip Card In takılmadığını veya takılarak çıkarıldığını belirtir. Servisi aramalısınız.

ER 37 Arıza Kodu: Boiler Chip Card güncelleme hatası.

Arızanın kesin tespiti için size en yakın olan uzman servisimizi arayın.


Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

  • Kombi Servisi Garantili Hizmet
  • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
  • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet