PETEKLERİN YARISI ISINMIYOR NE YAPMALIYIM ?

Soğuk mu soğuk kış günlerinin kahramanı kombiler…

Kombinizin sizi yarı yolda bıraktığını mı düşünüyorsunuz ? O zaman size, peteklerin yarısı ısınmıyor ne yapmalıyım ?

yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Peteklerin yarısı ısınmıyorsa öncelikle peteklerin üst kısmı mı, alt kısmı mı ısınmıyor bunu belirlemeliyiz. Bu belirlendikten sonra çözüme ulaşılması sağlanır.

Peteklerin alt kısımları ısınmıyorsa bunun nedeni tıkanan petek kanallarına sıcak suyun gidememesidir.

Peteklerin üst kısmı ısınmıyor ise hava var demektir.

Havası alınan peteğin yarısı hâla ısınmıyorsa kirli olduğu muhtemeldir.

PETEĞİN YARISI ISINIYOR YARISI ISINMIYOR NE YAPMALIYIM ?

Peteğin yarısı ısınıyor yarısı ısınmıyor ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

● Isınmayan doğalgaz peteği için ilk yapılması gereken vanaların kontrol edilmesidir. Vanalar sol tarafa doğru açılır. Eğer kapalıysa açarsanız petek ısınır.

● Kombi basıncı kontrol edilir. Basınç belli bir seviyenin altına düştüğünde kombinin arıza durumuna geçmesi mümkündür. Kombinin göstergesine bakana kadar arıza durumunda olup olmadığını fark edemeyiz. Kombi altındaki su takviye vanası açılmalı ve su takviyesi yapılmalıdır.


Peki petekler neden ve nasıl kirlenir ?

Bu sorunun cevabını aşağıda sizlerle paylaşacağız. Peteklerin yarısı ısınmıyor diye soranlar bilmelidirler ki bu kirlenmenin bir sonucudur. Peteğin dibinde biriken çamur gibi atıklar peteğin alt kısmının ısınmasına engel olur. Bu sorunu gidermenin tek yolu petek temizliğidir. Peteklerin üst kısmının ısınmaması ise kirlenme değil peteklerde hava olmasıdır. Yine de emin olmak için yetkili servise başvurmanızı tavsiye ederiz.Petek temizliği yapan bir tesisatçı çağırarak cihazla ilaçlı temizlik yaptırmanız gerekebilir. Bunu ihmal ederseniz yakıt gideriniz arttığı gibi kombi de zorlanacağından kombiniz sorun çıkarabilir. İhtimallerden biri de Kalorifer peteğinin vanasında bulunan conta tıkanıklığı olabilir. Isıtma tesisatında bulunan bir kaçak da peteklerin altının ısınmamasına neden olabilmektedir. Bu durumda uzman servis gelip termal kamera ile tesisat kontrolü yapmalı ve kaçak tespit edilmelidir.

Böyle durumlarda Ümraniye Hizmet Bölgemiz olan Ümraniye Merkez , Adem Yavuz , Altınşehir , Armağanevler , Aşağı Dudullu , Atakent , Cemil , Çakmak , Çamlık , Dumlupınar , Elmalıkent , Esenevler , Esenkent , Esenşehir , Fatih Sultan Mehmet , Hekimbaşı , Huzur , Ihlamurkuyu , İnkilap , İstiklal , Kazımkarabekir , Madenler , Mehmet Akif , Namık Kemal , Necip Fazıl , Parseller , Saray , Site , Şerifali , Tantavi , Tatlısu , Tepeüstü , Topağacı , Yamanevler , Yukarı Dudullu mahallelerimizde bulunan servisimizle iletişime geçebilirsiniz.


Bu yazımızda sizlere hayatımızın birçok yerindeki kahramanlarımız yani kombilerimiz hakkında bilgi vermeye çalıştık. umarım "Peteklerin yarısı ısınmıyor ne yapmalıyım?" Ve "Petekler neden ve nasıl kirlenir" gibi sorularınıza cevap verebilmişizdir.


Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

  • Kombi Servisi Garantili Hizmet
  • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
  • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet