Kombi Petekleri Neden Isıtmıyor

Kombi Petekleri Neden Isıtmıyor

Kombi musluk suyunu ısıtıyor petekleri ısıtmıyor.

Kombi musluk suyunu ısıtıyor petekleri ısıtmıyor.

Kombiler; evlerimizde işyerlerimizde ve bir çok yerde hayatımıza dahil olan ısıtıcılarımızdır. Yazın yalnızca su ısıtma görevi görürken kışın hem su hem de peteklerimizi ısıtmakla görevlidirler. Bu yüzden kışın pek çok nedenden dolayı arızalanabilirler.

Kombinin Musluk Suyunu Isıtıp Petekleri Isıtmamasının Nedenleri ;

  • ● Üç yollu vananın arızalanması
  • ● Sirkülasyon pompasının arızalanması
  • ● Peteklerde hava bulunması
  • ● Kombi basıncının düşmesi
  • ● Kalorifer borularındaki tıkanıklıkları

olabilir.

Her arıza için servis çağırmanız gerekmeyebilir fakat gerekli durumlarda mutlaka yetkili birine başvurmalısınız. Peki bu gerekli durumlar hangileridir ? "Üç yollu vananın arızalanması " , "Sirkülasyon pompasının arızalanması" ve "Kalorifer borularındaki tıkanıklıklar" için servisi aramanız gerekir.

Bunların dışında evde kendi halledebileceğiniz sorunlar ise "peteklerdeki havayı boşaltmak " ve "kombi basıncını düzeltmek " olabilir . 

Peteklerdeki havayı nasıl boşaltabilirim ?

Kombi musluk suyunu ısıtıyor petekleri ısıtmıyorsa, peteklerde hava olabilir. Peteklerde hava alma işlemi uzman desteği alınarak yapılabildiği gibi bireysel olarak da gerçekleştirilebilir. Evde bulunan düz tornavida ile peteğin üst kısmında yer alan purjor kısmının saat yönünde çevrilmesi gerekmektedir. Sıcak su akana kadar içeride bulunan havayı boşaltın. Sıcak su geldikten sonra purjor tapasını kapatabilirsiniz. Bu adımları gerçekleştirdiğiniz halde petekler ısınmıyorsa servisi çağırmanızı tavsiye ederiz. 


Kombi Su Basıncı Nasıl Yükseltilir?

Kombi cihazı üzerinde bulunan bar göstergesinden takip edilen kombi su basıncının 1,5-2 bar arasında olması gerekir aksi takdirde kombide arızalar meydana gelebilir. Kombi basıncını yükseltmek için kombiye su basmanız gerekir. Kombinin alt kısmında bulunanan su takviye vanasını yavaşça açarak bar göstergesi 1,5-2 olana kadar su takviyesi yapmalısınız.

Eğer yükseltemediyseniz ya da yükseltme anında sorun yaşadıysanız servisi aramanızı tavsiye ederiz.

Yardıma ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzde bizi arayabilirsiniz. Umarız "Kombi musluk suyunu ısıtıyor petekleri ısıtmıyor." Adlı yazımız size faydalı olmuştur.


Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

  • Kombi Servisi Garantili Hizmet
  • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
  • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet