KOMBİ KENDİNİ KAPATIYOR

Kombilerin arıza ve aksamaları hakkında bilgi edinmek için öncelikle kombinizin sistem özellikleri ve çalışma prensibi hakkında bilgiler edinmeniz faydalı olacaktır. Kombileriniz sizlerin ayarladığı sıcaklık seviyesine yükseldiğinde devreden çıkar. Cihaz sayesinde su sıcaklık değeriniz ölçülmeye devam eder.


Diyelim ki su sıcaklığı sizin ayarladığınız seviyenin aşağısına indi o zaman ne olacak?

Cihazınız tekrardan otomatik olarak devreye giriş yapar ve sizin hedeflediğiniz ısıya ulaşmasını sağlar. Kombinizde bu olayın yaşanması son derece normaldir. Ancak kombinizde devamlı olarak kendini kapatma problemi varsa teknik bir problem var demektir. Bu konuda ise uzmanlara danışmanız gerekmektedir.

KOMBİ NEDEN KENDİLİĞİNDEN KAPANIYOR?

Kombiniz kendi kendini mi kapatıyor? Gelin buna nelerin sebep olabileceğini aşağıda inceleyelim;

  • Düşük su basıncı

Evde başka bir yerlerde daha sızma olabilir mi? Kazanınızın ısınmış olma ihtimalini gözden kaçırmamak gerek. Böyle durumlar genleşme tankının değişmesi gerekliliğinden de kaynaklanabiliyor. Eğer sorun bunlardan ibaret değilse hatalı bir basınç tahliye vanasına sahip olabilirsiniz ve değiştirmek için de uzmanlardan yardım almanız gerekecektir.

  • Termostat kaynaklı sorunlar

Termostatınızın bozulması birtakım problemlere sebep olabilir. bu problemlerden birisi de termostatınız arızalanınca kazanınız, suyun ısısını algılamakta sıkıntı çekebilir ve bu sebeple cihazın yüksek sıcaklığa gelmesini engellemek için  gerekli ısıya ulaştığını zannedip kendini kapatması mümkündür. Termostatınızı yenilemeniz gerekecektir. Isı değiştiriciniz de hasar görmüş olabilir kazanın açılıp kapanması riskli olabileceğinden yenisini almanız gerekebilir.

  • Su akışı Eksikliği

Kombiniz aynı sorunu tekrar ederse vanalar kapalı, sisteme hava dolmuş veya sistemde kırık bir pompa bulunma ihtimali yüksektir.

Kombinizde sistemde hava olduğunu fark ettiniz, ne yapmalısınız?

Öncelikle radyatörünüzün gereken sıcaklıkta olup olmadığını incelemelisiniz. Eğer soğuk görünüyorsa havasını boşaltın.


Tesisattan sahip olduğu gazın yeterli miktarını ana karttan edindiği voltaj akımı oranında kombi yanma alanına gaz yolunu açıp kapatan aynı zamanda boyunu ayarlayan modülasyon bobini bulunan parçaya gaz valfi denir.

Bu bilgiyi sizlerle paylaşmamızın sebebi kapalı bir valf, kazandaki suyun düzenli ve sağlıklı bir şekilde akmasını engelleyebilir. Kazanın alt tarafında birkaç vana vardır onları kontrol etmenizde fayda var fark etmeden kapatmış olabilirsiniz.


Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

  • Kombi Servisi Garantili Hizmet
  • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
  • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet