KOMBİM SU AKITIYOR NE YAPMALIYIM ?

Soğuk mu Soğuk kış günlerimizin kurtarıcısı kombilerimiz hayatımızın her yerinde bulunmaktadır neredeyse…

Peki kombimiz bozulursa ? Mesela su akıtıyorsa ne yapmalıyız?

Aşağıdaki yazımızda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Kombilerimizin su akıtmasının pek çok nedeni olabilir. Bunlardan bazıları; su fazlalığı, bakımların aksatılması, parçalarda arıza olması gibi sebeplerden kombiniz su akıtıyor olabilir. Sorun her neyden kaynaklanırsa kaynaklansın yetkili servisi aramanızı tavsiye ederiz. 

KOMBİ SU AKITTIĞİNDA NE YAPILMALIDIR ?

Kombinizin su akıttığını düşünüyorsanız öncelikle suyun nereden damladığına bakmalısınız. Eğer ki su kombinin içinden damlıyorsa yetkili servisi aramanız gerekir. Su kombinin altındaki borçlardan damlıyorsa tesisatçı çağırmanız gerekecektir. Bu tarz sorunlarda cihaza müdahale etmeniz çok sakıncalıdır. Bunlar dışında aşağıdaki yazımızda size önerebileceğimiz bir kaç şey bulunmaktadır.

Eğer ki doldurma musluğunu açık unuttuysanız öncelikle doldurma musluğunu kontrol etmelisiniz. Bu musluk cihazın alt tesisatında bulunan bağlantı borularının arasındadır. Plastik sapı olan doldurma vanası ile kombinin içine su doldurulmaktadır. Açık musluğu kapattığınızda bir süre sonra damlama olayı kesilecektir.

Musluğu kapatırken iyice sıktığınıza emin olmalısınız aksi halde sorun devam edebilir. Kombi alt kısmından su damlatıyorsa su seviyesini kontrol etmeniz gerekir. Su seviyesi 2’yi geçtiğinde cihaz su damlatabilir. Basıncı düşürmeye çalışmadan önce kombinizi kapatmanız ve altına bir kap koymanız gereklidir. Basıncı azaltmak için kombinin alt kısmında yer alan vanayı saat yönünün tersine çevirmelisiniz. Siz çevirdikçe su akacaktır. Vanadan su aktıkça peteklerde bulunan fazla su da gidecektir. Basınç değeri 1 ile 1,5 seviyesi arasına geldiğinde vanayı saat yönünde çevirin ve kapatın.

Basıncı düşürdükten bir süre sonra basınç tekrar yükseliyorsa muhtemelen kombinizde sorun var demektir .

Bu durumda uzman servisi aramanızı tavsiye ederiz ki sorunu bulup çözebilsinler.


Yukarıdaki sorunlar dışında başka sorunlar da meydana gelmiş olabilir.

Mesela;

  • Doldurma musluğu kırılmış, arızalanmış ya da açık kalmıştır:
  • Eşanjör bozulmuştur.
  • Eşanjör bozulmuştur.
  • Emniyet ventili arızalanmıştır.
  • Hava purjörünün ağzı tıkanmıştır.
  • Pompa bozulmuştur.

Yukarıda belirttiğimiz problemler için KombiMerkezim servisi aramalısınız, sorun belirlendikten sonra çözüme kavuşturulacaktır.


Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

  • Kombi Servisi Garantili Hizmet
  • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
  • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet