Kombim Neden Isıtmıyor?

Kombim Neden Isıtmıyor?

ısıtmıyor işte ama neden

KOMBİM NEDEN ISITMIYOR?

Bu soğuk kış günlerinde okula, markete, iş yerine veya dışarıda bir işimizi halletmeye giderken hepimiz genelde kendimizi sıcak bir mekanda bulmak isteriz. Tabii ki de bu soğuk kış günlerinin de başrolü kombiler! Böylesine soğuk mu soğuk günlerde kombilerimizin üstüne düşen görev bir hayli fazla. Tabii ki bazı zamanlar kombilerimizde de küçük arızalar olması mümkün. Bizim de buradaki görevimiz soğuk kış günlerinde mağdur olmamanız için elimizden geleni yapmak oluyor. 


Hepimizin çoğu zaman hayali sıcacık evimizde oturup çayımızı içmek. Eve geldiniz, çayınızı demlediniz fakat bir sorun olduğunu hissettiniz çünkü kombiniz çalıştığı halde evi ısıtmıyordu. Ama endişelenmeyin belki de uzman servisi çağırmadan önce birkaç kontrol yapabilirsiniz.  Aklınızdaki “kombim niçin ısıtmıyor?” “ kombim çalışıyor ama niçin yeterli  ısıtmıyor?” gibi soruları sizler için cevaplandırmaya çalışacağız. Sizler için kombinizin çalıştığı halde neden ısıtmadığı hakkında ihtiyacınız olan detayları sizlerle aşağıdaki metnimizde paylaşacağız. 

Sizi önceden uyarmamız gerekir ki bazı durumlarda yetkililere danışmanız şart. Eğer sorun sizin müdahale edebileceğiniz düzeyde değilse yetkililere ulaşıp yardım almalısınız aksi takdirde kendi can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atabilirsiniz.


Yardıma ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz zaman bizi arayabilirsiniz.

KOMBİM ÇALIŞIYOR AMA ISITMIYOR? 

Öncelikle buna sebep olabilecek etkenlere bir göz atalım 


  • Isı ayarı düşük bir dereceye ayarlanmış olabilir 
  • Dönüş hattı filtresinde tıkanıklık olabilir 
  • Radyatör giriş-çıkış vanaları kapalı olabilir 
  • Petekler ve boru hattı kirli olabilir 
  • Kombide teknik bir sorun olabilir 

 

Peki kombiniz çalışıyor ama ısıtmıyorsa çözüm olarak ne yapabiliriz? 

Yapmanız gereken ilk iş termostat ayarının yeterli olup olmadığına bakmak olmalı. Eğer sorun yoksa ikinci adımımız radyatörlerin giriş-çıkış vanalarını kontrol etmek olmalı. Radyatörlerin giriş-çıkış vanalarının kapalı olması sıcak suyun tesisat içerisinde dolaşmasına ve cihazın ısıtma görevini yerine getirmesine engel olur. Bu nedenle radyatör vanalarının açık olması gereklidir. Sıcaklık ayarının yüksek, kalorifer tesisatınızın vanalarının açık olduğunu fark ettiniz. Bu durumda sorun; dönüş hattındaki tıkanıklık ya da radyatörlerin veya boru hattının kirliliği olma ihtimali yüksek. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda peteklerin ve boru hattının temizlenmesi gerekebilir. Bu da işe yaramazsa kombinizde teknik bir sorun var demektir. Peteklerin, boru hattının temizlenmesi ve teknik arıza tespitinin yapılabilmesi için uzman servislerden yardım almanızı tavsiye ederiz.


Umarım “kombim çalışıyor ama neden ısıtmıyor?” isimli yazımız sizin bu soğuk kış günlerinde mağdur olmamanızı sağlayabilmiştir. 


Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

  • Kombi Servisi Garantili Hizmet
  • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
  • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet