KOMBİLER HAKKINDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR NELERDİR ?

Kombiler kış aylarının vazgeçilmez ısınmanın en konforlu cihazıdır. Kombiler bizleri soğuk kış günlerinde yalnız bırakmayan kahramanlarımızdır. Tüm kış boyu çalışan kombilerimiz yeterli bakıma ve ilgiye maruz kalmazsa sorunlar çıkarabilir. Bu yüzden kombilerinizin bakımını uzman servis çağırıp yaptırmalısınız. Kombi bakımını yaptırmak sizlere her yönden pozitif katkı sağlar. Örneğin elektrik , enerji ve bütçe yönünden size pozitif etki sağlar. Kombiler hakkında doğru bilinen yanlışlar nelerdir ? Aşağıda sizlerle bu sorunun cevabını paylaşacağız.


Kombi Bakımı Birkaç Yılda Bir Yapılsa da Olur mu ?

Tabiki hayır. Kombinin modeli, seçimi gibi etkenlerin yanında kombi bakımı da çok önemlidir. Kullanıcılar maalesef bu konu üzerinde pek durmazlar fakat her kombi en az yılda bir kez bakıma girmelidir. Kombi bakımı için kış ayının gelmesini beklememelisiniz. Bu da büyük bir hatadır. En uygun bakım dönemi sonbahardır. Çünkü daha kış bastırmamış olur. Bakım yaptırmak hem kombinize hem cebinize fayda sağlayacaktır. Düzenli bakım yaptırılan kombi hem işi hem de enerji tasarrufu sağlar. Bundan dolayı uzman servise yılda en az bir kez bakıma yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Kombiyi Kapatmak Enerji Tasarrufu Sağlar Mı ?

Tabiki enerji tasarrufu sağlamaz. Evden ya da herhangi bulunduğumuz ortamdan ayrıldığımızda kombileri kapatır ve enerji tasarrufu sağladığımızı sağlarız maalesef ki bu büyük bir yanılgıdır. Aksine bu olay bütçenize fazlasıyla zarardır. Nedeni ise kombiyi kapattığımızda üç dört saat sonra ortam soğumuş olur. Ortamı tekrar ısıtmak istediğimizde çok daha fazla enerji harcanacak bu da bütçenize negatif yansıyacaktır. Kombiyi Kapatmak yerine sürekli düşük ısıda çalıştırmak tasarruf sağlayacaktır.

Oda Termostatı Gereksiz Bir Ayrıntı mıdır?

Oda termostatı gereksiz bir ayrıntı değildir. Aksine doğru kullanıldığında tasarruf sağlayan bir cihazdır. Bu cihaz ısıyı istediğiniz derecede tutabilmenizi sağlar. Bu da bütçenize katkı sağlayan bir olaydır.


Mantolama Isı ve Enerji Tasarrufu İçin Yeterli Bir Çözüm mü ?

Mantolama ısı ve enerji tasarrufu için yeterli bir çözüm değildir. Mantolama işi yalıtımı için önemlidir fakat yeterli değildir. Kombiniz performans ihtiyacınızı karşılayamıyorsa mantolamadan istediğiniz verimi almanız mümkün değildir.


Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza "kombiler hakkında doğru bilinen yanlışlar " hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarım başarılı olabilmişizdir. Kombiler hakkında herhangi bir sorununuz olduğunda Maltepe Hizmet Bölgesi; Maltepe Merkez , Adatepe , Altay , Altıntepe , Aydınevler , Bağlarbaşı , Başıbüyük , Büyükbakkalköy , Cevizli , Çınar , Dragos , Esnkent , Ferhatpaşa , Feyzullah , Fındıklı , Girne , Gülensu , Gülensuyu , İdealtepe , Küçükyalı , Yalı , Zümrütevler Mahallesi-Semti bölgemizden bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz


Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

  • Kombi Servisi Garantili Hizmet
  • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
  • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet