Kombiden Sıcak Su Gelmiyor Neden ?

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor Neden ?

Neden Sıcak Su Gelmiyor

KOMBİDEN SICAK SU GELMİYOR NEDEN ?

Hepimiz isteriz ki istediğimiz an sıcak suya ulaşabilelim fakat bazen sıcak suya ulaşmak bizim için zor bir hâl alır. Peki neden ? Gelin hep beraber bunu öğrenelim. Aşağıdaki yazımızda sizleri bilgilendireceğiz. Kombinizden sıcak su gelmiyor ise bunun bir çok nedeni olabilir. Tüm kontrolleri yaptıktan sonra hâla sorun var ise servisi aramalısınız.

Yetkili kişi geldiğinde sorunu tespit edecek ve çözüme ulaştıracaktır.

  • ● Sensör arızalanmış olabilir.
  • ● 3 yollu vana arıza yapmış olabilir.
  • ● Sigorta arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • ● Akış tribünü arızalanmış olabilir.
  • ● Anakart arızası olabilir. 

KOMBİ SUYU ISITMIYOR NE YAPMALIYIM ?

Kombilerimiz evimizi ısıtmanın yanında aynı zamanda sıcak su ihtiyacımızı da karşılarlar. Peki ya kombi suyu ısıtmıyorsa ne yapmalıyız? Sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Kombinin sıcak su vermemesi sıcak su sensöründen kaynaklanıyor olabilir. Ya da kombiye gelen gazın kapalı olması da sıcak suyun gelmesine engel olan bir etkendir. Bu durumda ilk olarak kombiye gelen su kanallarının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. kombinin su basıncını da kontrol etmeniz gerekir. 1,5-2 arasında olması gereken basınç kontrol edildikten sonra sıcak su kontrolü tekrar sağlanmalıdır. Bunları yaptıktan sonra kombiniz hâla suyu ısıtmıyorsa yetkili servisi aramanızı tavsiye ederiz. 


KOMBİ SUYU NASIL ISITILIR ?

Kombilerde en sık görünen sorunlardan birisi de suyun ısınmamasıdır. Zaman zaman sıcak su geç gelebilir ya da arızadan dolayı hiç gelmeyebilir. Peki kombi suyu nasıl ısıtılır ? Aşağıdaki yazımızda bu soruyu cevaplayacağız.

Cihaz üzerinde yer alan sıcak su düğmesi saat yönünde döndürüldüğünde sıcak su artacaktır. Tersi yönde çevrildiğinde ise suyun sıcaklığı düşecektir. Özellikle kış mevsiminde bu düğme sık sık kontrol edilmeli ve yüksek ayarda tutulmalıdır. Bunları gerçekleştirdiniz ama hâla kombiniz suyu ısıtmıyorsa yetkili servisi aramanızı tavsiye ederiz.


Her çeşit kombi ve modelde yardıma ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzde bizi arayabilirsiniz.


Bu yazımızda sizleri kombi ve kombi suyu ısıtmaması konusunda bilgilendirmeye çalıştık umarım "Kombiden sıcak su gelmiyor neden ?" , "Kombi suyu ısıtmıyor ne yapmalıyım ?" Ve "Kombi suyu nasıl ısıtılır? " sorularınızı cevaplayabilmişizdir.


Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

  • Kombi Servisi Garantili Hizmet
  • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
  • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet