KOMBİ TERMOSTAT ARIZASI NASIL ANLAŞILIR ?

Bu soğuk kış günlerinde evimizin, işyerlerimizin vazgeçilmezi kombilerimiz zaman zaman sorun çıkarabiliriz. Peki bu sorunu biz nasıl anlayabiliriz ? Aşağıdaki yazımızda sizin için termostat arızasını ve arızanın nasıl anlaşılabileceğini paylaşacağız.


KOMBİDE LİMİT TERMOSTATIN GÖREVİ NEDİR?

Limit termostatın ne anlama geldiğini aşağıdaki yazıda sizinle paylaşacağız. Kombi içerisindeki çok fazla ısınmayı ölçen ve çok yüksek ısıda cihazın çalışmasını engelleyen parçaya limit termostat denir.


KOMBİDE LİMİT TERMOSTAT ARIZASININ SEBEPLERİ NELERDİR ?

Bununla ilgili 2 sebep vardır. Aşağıda sizlerle paylaşacağız. Termostat açık konumdayken takılırsa, radyatöre sürekli soğutucu akışı olduğu için motorun soğuk çalışmasına neden olur. Fazla soğuyan motor verimli çalışamaz ve bu da yakıt tüketiminde artışa ve daha yüksek emisyon seviyelerine ve motor parçalarının daha fazla yıpranmasına sebep olur. Ayrıca, motorun iç kısmı düzgün bir şekilde ısınmaz. Termostat kapalı konumdayken sıkışırsa, soğutucunun dolaşımına engel olunur ve bu nedenle de soğutucu soğutulacak olan radyatöre ulaşamaz ve motor fazla ısınır

LİMİT TERMOSTAT ARIZASI NASIL ANLAŞILIR ?

Limit termostat arızasını kolayca anlamak mümkün müdür ? Aslında çok da zor değildir. Aşağıdaki yazının sizlere yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Kombinin marka ve modeline göre limit termostatlar hata kodu verirler. Ledli olan kombilerde ise limit termostat uyarısı yanıp söner. Böyle kombinin hata verdiği durumlarda limit termostat arızasını genelde anlayabilirsiniz.


LİMİT TERMOSTAT ARIZASI NASIL ÇÖZÜMLENİR ?

Limit termostat arızasını çözümlemek için Parçanın arızalı olduğunu düşünüyorsanız bir uzmana danışmanlısınız. Çünkü onlar sizden daha iyi anlayacak ve yorumlayacaklardir.Uzman kişi limit termostatın arızalı olduğunu tespit ederse parçanın tamiri mümkün değildir bu yüzden parça değiştirilir ve sorun çözümlenir. Bir uzmana danışmak mutlaka gereklidir. Her çeşit ve model kombi ile ilgili Yardıma ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzde bizi arayın.

Bu yazının size yardımcı olacağını düşünüyorum.

Umarım " KOMBİ TERMOSTAT ARIZASI NASIL ANLAŞILIR ? ","KOMBİDE LİMİT TERMOSTATIN GÖREVİ NEDİR ","KOMBİDE LİMİT TERMOSTAT ARIZASININ SEBEPLERİ NELERDİR?","LİMİT TERMOSTAT ARIZASI NASIL ANLAŞILIR?" ve "LİMİT TERMOSTAT ARIZASI NASIL ÇÖZÜMLENİR?" sorularınız cevap bulmuştur ve size yardımcı olmuştur.


Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

  • Kombi Servisi Garantili Hizmet
  • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
  • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet