Soğuk kış günlerinde içimizi işyerlerimizi ve evimizi ısıtan kombilerimiz zaman zaman arıza yapabilirler. Arızaların önüne geçebilmek için kombilerimizin bakımına dikkat etmeli ve uzman servise danışmalıyız.Bu sorunlardan biri de kombinin ses çıkarmasıdır. Peki kombiler neden ses yapar ? Bu sorunun cevabını sizlerle paylaşmaya çalışacağız.


KOMBİ NEDEN SES YAPAR ?

Kombi neden ses yapar ? Bu soruyu sizler için cevaplamaya çalışacağız. Kombiler çoğu zaman ses yaparlar fakat önemli olan bizleri rahatsız edecek kadar ses yapıp yapmadığıdır. Kombiden garip ya da yüksek ses geldiğinj düşünüyorsanız uzman servisi aramanızı tavsiye ederiz.Sesin birimi desibeldir (dB). Desibel insan kulağının duyabileceği en küçük ses şiddetidir. Örneğin; 60 dB Normal tonda konuşma sesi, 70 dB Yoğun trafik sesi - elektrikli süpürge, 80 dB Çalar saat sesi - metro sesi - fabrika gürültüsü, 90 dB Çim biçme makinası sesi gibi… kombideki ses aşırı yüksekse bunu kolaylıkla fark edebilirsiniz. Kombinin ses yapmasının birçok nedeni olabilir. Sizler için bu sebeplerden birkaçını aşağıda paylaşacağız. 

KOMBİNİN SES YAPMASININ SEBEPLERİ;

● Fan Motorunda sorun olabilir. Fan motorunun arızalanmasının başında gelen sebep kombinin bakımsız kalmasıdır. ● Pompa motoru arızalı olabilir. Tesisat suyunun çok fazla kireçli olması sebebiyle bozulabilir. ● Gaz grubunda sorun olabilir. Gaz giriş basıncının ayarında sorun olması durumun sebep olmuş olabilir. ● Üç yollu vanada sorun olabilir. ● Türbin sisteminde sorun olabilir. ● Kombi kapağı yerine oturtulmamış olabilir. ● Kombi gövde montajı sorunlu olabilir. ● Kombi bacası yerinden çıkmış olabilir. Bu durumda baca yerine oturtulur ve sorun çözümlenmiş olur. ● Kombi bakımı uzun zamandır yapılmamış olabilir. ● Kombi içindeki hava emiş parçası-susturucu veya venturi-mikser kapağı çıkmış olabilir. Kombinin hangi nedenle olursa olsun ses yapıyorsa uzman servisi aramanızı tavsiye ederiz. Siz değerli okuyucularımız için bu yazımızda "kombi neden ses yapar ?" Sorusunu cevaplamaya çalıştık. Umarız sizlere yardımcı olabilmişizdir. Kadıköy bölgesinde kombilerin tüm ihtiyaçları için firmamız arıza, bakım, kontrol hizmetleri sunmaktadır. Kadıköy Hizmet Bölgesi; Kadıköy Merkez , Acıbadem , Bostancı , Caddebostan , Caferağa , Dumlupınar , Eğitim , Erenköy , Fenerbahçe , Feneryolu , Fikirtepe , Göztepe , Hasanpaşa , Kozyatağı , Koşuyolu , Merdivenköy , Odokuzmayıs , Osmanağa , Rasimpaşa , Sahrayıcedit , Suadiye , Zühtüpaşa Mahallesi-Semti


Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

  • Kombi Servisi Garantili Hizmet
  • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
  • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet