KOMBİ NASIL AÇILIR? NASIL ÇALIŞTIRILIR?

Kombilerimiz başta evlerimiz olmak üzere hayatımızın hemen hemen her yerinde bulunmaktadır ve önemli bir yer edinmektedir.Kombilerimiz su temini bakımından oldukça yüksek bir konfor sağlıyor.Kombi kullanımı pek çok insan tarafından bilinmektedir ancak kombiyi ilk kez kullanacaklar için aşağıdaki yazımızı sizler için hazırladık.

 

Kombi Nasıl Açılır?

Kombiler ilk defa başlatılacakları zaman ilk olarak su basınç bar ayarları kontrol edilmesi gerekmektedir. Kontrol tamamlandıktan sonra gaz vanasının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. İlk açılışta barın 1,5 olması ve gaz vanasının da açık durumda bulunması gerekir. Bütün kontrollerin sonrasında kombiye gelen şalterin açık konuma getirilmesi gerekmektedir. Devamında ise kombinin sahip olduğu tuş kombinasyonun niteliğine göre kombinin açılma eylemi gerçekleştirilmiş olur.Kombiyi ilk kez kullanacağınız için hizmet bölgelerimizden biri olan Pendik Hizmet Bölgesi; Pendik Merkez , Ahmet Yesevi , Bahçelievler , Batı , Çamçeşme , Çamlık , Çarşı , Çınardere , Doğu , Dolayoba , Dumlupınar , Esenler , Esenyalı , Fatih , Fevzi Çakmak , Güllübağlar , Güzelyalı , Harmandere , Kavakpınar , Kaynarca , Kurtköy , Orhangazi , Orta , Ramazanoğlu , Sanayi , Sapanbağları , Şeyhli , Velibaba , Yayalar , Yenişehir , Yeşilbağlar Mahallesi-Semtinden size en yakın olan uzman servisimizden yardım alabilirsiniz.

Kombi Nasıl Çalıştırılır?

Kombilerin başlatılma şekilleri marka ve modele göre bazı değişiklikler gösterebilse  de dikkat edilmesi gereken bazı ortak hususların varlığı söz konusudur. Bir kombi başlatılmadan öncesinde dikkat edilmesi gereken ilk nokta kombi su basınç göstergesinin 1,5 barda olmasıdır. Su basıncı 1 barın altında bulunduğunda kombi çalışma eylemini gerçekleştirmez. Böyle bir durumla karşılaşıldığında kombinin çalışması için su basılması gerekmektedir.


Kombi çalışırken dikkat edilmesi gereken bir başka önemli kısım ise gaz vanasının açık olması durumudur. Gaz vanası kapalı ise kombi ne yazık ki çalışmaz. Kombinin yanında bulunan gaz vanası açık ve kombi yine de çalışmıyor ise dış kapı önündeki Gaz saati vanasının açık olması gerekir.


Tüm bu kontrolleri yaptıktan sonra kombi cihazı başlatılır. Kombi çalışmaya başlayacaktır. Kombinin LCD Ekranında Kalorifer işareti ve Çeşme sembolü mevcutsa kombi cihazınız her 2 durumda da çalışacaktır. Bu durumda Kombi Kış Modunda anlamına gelir. Kombinin LCD Ekranında Petek işareti üstü çizili durumda ise ve sadece musluk sembolü mevcutsa Kombi Yaz konumunda demektir ve sıcak su için çalışır.


Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

  • Kombi Servisi Garantili Hizmet
  • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
  • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet