KOMBİ DEVREYE GİRMİYOR SORUNU

Kombilerimiz günümüzde oldukça büyük bir önem taşımaktadırlar ve kombilerimizin düzenli olarak çalışmasını kendimize adeta görev edindik. Sizlerle  bu yazımızda “kombi devreye girmiyor veya geç giriyor” sorununu çözümleyeceğiz.

Kombinizin düzenli ve sağlıklı çalışabilmesi için öncelikle kontrol edilmesi gereken noktalar;


 • Kombiye doğalgaz geliyor mu? Kontrolünü yapabilmek için yemek pişirdiğiniz ocağı kontrol edebilirsiniz. Daha sonrasında kombiye giden gaz hattının vanasının açık olduğundan emin olunuz.

 • Kombide bulunan suyun 1,5 olması uygundur. Eğer ki cihazınızda 1,5 bar olacak şekilde su yoksa su dolumu yapmanız gerekebilir. Fazla su dolumu varsa 3 bar emniyet ventili  kendisini açarak fazlaca bulunan suyu boşaltacaktır.

KOMBİM HİÇ DEVREYE GİRMİYOR NE YAPMALI

Yukarıda belirttiğimiz işlemlerin kontrolünü yaptıktan sonra bile kombiniz hiç devreye girmiyor ise;

 • Fan motorunuzda,

 • Dış hava protestatında,

ya da kombi anakartınızda problem var demektir.


KOMBİ DEVREYE GEÇ GİRİYOR İSE

Kombiniz devreye giriyor ama geç giriyorsa;

 • Bacanın uzunluğunun yüksek olması

 • Fan motorunun yeterince temiz olmaması

 • Fan motorunun üstünde kelebek tapası bulunması

 • Anakartta arıza arıza olması

 • Dış hava sensörünün arızalı olması gibi etkenlerin kombinizin devreye geç girmesine sebep olma ihtimali oldukça yüksektir.


KOMBİ NE KADAR KISA SÜREDE DEVREYE GİRER?

Bu soğuk kış günlerinde kombimizin olabildiğince kısa sürede devreye girmesi ve evlerimizi, işyerlerimizi olabilecek en kısa sürede sıcacık bir ortama dönüştürmek neticesinde en doğal hakkımız. Peki kombi ne kadar kısa sürede devreye girer?

Kombilerimiz cihazları termostat  yapma becerisine sahip olup kalorifer devresi giriş ve dönüş suyu ısısına göre değişebilmektedir. Bu özellik cihazların markasına ve modeline göre termostat ısı değeri değişebilmesi mümkündür. Kalorifer devresi su sıcaklığı ayarlanan termostat ısıya ulaştığında cihaz devreden çıkarak termostat yapar. Kombinizin yeniden ne kadar zamanda devreye gireceği birçok parametreye bağlıdır. Radyatör sayısı, tesisatınızın temizlik durumu, dairenizin ısıyı içinde tutabilme yeteneği vb. birçok değişken kombinizin yeniden devreye girme sürecini doğrudan etkilemektedir. Kısaca bir örnek ile belirtmek gerekirse dairenizin ısıyı tutabilme yeteneği fazla ise tesisat içerisinde dolaşan su, sıcaklığını daha uzun bir sürede kaybedecek ve kombiniz daha fazla sürede tekrar devreye girecektir. Birçok değişken etkene bağlı olması sebebiyle bu süreç net olarak hesaplanamamaktadır.Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

 • Kombi Servisi Garantili Hizmet
 • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
 • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet