HANGİ KOMBİYİ TERCİH ETMELİYİM ?

Kış geldiğinde soğuk bastırır ve hepimiz kombileri ararız. Kombilerimizin belirli periyotlarla bakımını yaptırdığımız ve zorlamadığımızda kolay kolay arızalanmadığını hatta daha verimli çalıştığını fark edeceksiniz. Kombiniz arıza çıkardığında arızanın nedenini anlamaya çalışmalısınız eğer anlayamıyor ya da emin olamıyorsanız uzman servise danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Uzman servis sorunu tespit ettikten sonra size gerekli bilgiyi verecektir. Tamir edilebilecek bir sorun ise elinden geleni yapacak tamir edilemeyecek bir durumda parçayı değiştirecektir.

Peki hangi tarz kombiyi tercih etmelisiniz ? Yoğuşmalı mı ? Hermetik mı?

Kafa karışıklıkları yaşıyor olabilirsiniz bu gayet normal bu yazımızda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Bulunduğunuz ortamın 50 m2 ile 140 m2 arasında ise 24 kw yani 20 binlik kombi tercih etmelisiniz.

Ortamınız 140-200 m2 aralığında ise 28-30 kw 24 binlik veya 26 binlik kombi tercih etmelisiniz.

Ortamınız 200 m2 ve üzerinde ise 30 kw veya 35 kw yani 26 binlik ve üzerini tercih edebilirsiniz. 

YOĞUŞMALI KOMBİ NE DEMEK ?

Yoğuşmalı kombi A sınıfı kombidir yani en iyisidir. Diğer kombilere göre daha az yakarak tasarruf sağlar. Bütçenize katkı sağlar. Fakat her yere yoğuşmalı kombi alamayabilirsiniz.Yoğuşmalı Kombi mutfağa takılacak ise bulaşık makinesi su giderine veya balkonda ise balkonun su giderine kombinin yoğuşma suyu akmalıdır. Aksine halinde normal kombi almalısınız.


HERMETİK KOMBİ İLE YOĞUŞMALI KOMBİ ARASINDAKİ FARK NEDİR ?

Hermetik kombiler günlük hayatımızda işimizi gören kombilerdir fakat yoğuşmalı yani A sınıfı kombiler bize tasarruf sağladığı ve bütçemize katkıda bulunduğu için daha çok tercih edilmektedir. Yoğuşmalı kombi bacasından çıkan gazı tekrar içine alarak geri dönüşüm sağlar. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi her yerde yoğuşmalı kombi kullanamazsınız. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza " Hangi kombiyi tercih etmeliyim ?" Sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Umarız faydalı olabilmişizdir. Herhangi bir soru ya da sorununuz olduğunda bizlere Maltepe Hizmet Bölgesi; Maltepe Merkez , Adatepe , Altay , Altıntepe , Aydınevler , Bağlarbaşı , Başıbüyük , Büyükbakkalköy , Cevizli , Çınar , Dragos , Esenkent , Ferhatpaşa , Feyzullah , Fındıklı , Girne , Gülensu , Gülsuyu , İdealtepe , Küçükyalı , Yalı , Zümrütevler Mahallesi-Semti ulaşabilirsiniz.


Arızanız giderilemediyse Uzman ekibimiz her zaman hizmete hazırdır. Bizimle iletişime geçerek tüm arıza, tamir, onarım ve sorun giderme konusunda destek alabilirsiniz.

Kombinizde Sorun Varsa: Garanti kapsamı dışındaki arızalar müşterinin isteği doğrultusunda İstanbul Kombi Özel Servis Hizmeti için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa Yakası : 0212 515 43 23

Anadolu Yakası : 0216 443 69 437/24 Profesyonel Hizmet


Kombi Merkezim

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisi hizmetinde alanında uzman teknik kadromuz ile birlikte çalışmayan, arızalı kombilerinizin tamiri veya bakımını gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda yapılan teknik servis hizmetine malzeme ve işçilik garantisi verilmektedir.

  • Kombi Servisi Garantili Hizmet
  • Kombi Tamiri Uzman Teknik Kadro
  • Kombi Bakım 7/24 Hizmet

Kombi Servisi

Kombi Servisi Uzman teknik kadro ile hizmet, Mutlu Müşteri Anlayışı Memnuniyet odaklıyız

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı Kombilerinizin yıllık bakımlarının ustalık belgesine sahip kadromuz ile yapılması

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri Malzeme ve işçilik garantili kombi tamir hizmeti

Kombi Arıza

Kombi Arıza Kombi arıza tespitinde hızlı çözüm ve sonuç odaklı hizmet